Firma

Firma

Kilka słów o firmie

Firma ARGUM Przedsiębiorstwo Produkcyjne jest firmą rodzinną, powstałą w 1982 roku. Nieprzerwanie od momentu powstania zajmuje się produkcją wyrobów z gumy i silikonu. Przez te lata zdobyła ogromne doświadczenie i zaufanie wielu kontrahentów.

Firma produkuje i oferuje do sprzedaży wulkanizowane wyroby gumowe, gumowo-metalowe oraz silikonowe (uszczelki okrągłe, płaskie, kwadratowe, wkładki, pierścienie, uszczelniacze itp.) dla: motoryzacji (m. in. do hydraulicznych i pneumatycznych układów hamulcowych), budownictwa (m. in. do urządzeń instalacji sanitarnych), gazownictwa (m. in. zgodnych z normą PN-EN 549 uszczelek do zaworów butli gazowych oraz instalacji LPG), budownictwa i instalatorstwa budowlanego (m. in. do armatury sanitarnej, rozdzielaczy, instalacji sanitarnych), medycyny i innych branż, gdzie mają zastosowanie wulkanizowanie wyroby gumowe, gumowo-metalowe i silikonowe.

Firma ARGUM prowadzi politykę systematycznego podnoszenia jakości produkowanych wyrobów. Celem firmy jest produkowanie i dostarczanie odbiorcom produktów o najwyższym poziomie jakości i niezawodności.

W firmie został wprowadzony i jest stosowany system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami ISO 9001:2015.

Henryk Kąkol

Założyciel firmy

Przez 40 lat prowadził firmę ARGUM. Zdobył ogromne doświadczenie w zakresie projektowania wyrobów oraz form do ich produkcji, organizowania procesu produkcji, sprzedaży i dystrybucji. Swoją wiedzę przekazał następcom, którzy obecnie prowadzą firmę.